Auktion pågår nu, 81 st utrop

Träffar: 4084   « Föregående 1 ... 176 177 [178] 179 180 ... 205 Nästa »

Hänge, dropp, 15mm, 18K Vikt: 0,2 g

Hänge, dropp, 15mm, 18K Vi...

Herrur Enicar, 33mm, quartz, stål, boettnr: 944 004 001, datum, flexband, inga tillbehör

Kedja 39,5cm bredd 5mm, defekt vikskador, silver 835/1000  Vikt: 18,7 g

Sockerskål och gräddkanna, Blå Blom, Gustavsberg, benporslin, reliefdekor i blått, höjd 8-10cm

Sockerskål och gräddkanna...

Ett par ljusstakar i mässing, barockstil 1900-tal, höjd 19cm

Ett par ljusstakar i mässi...

Skål Iittala, Marimekko, ...

Tavla, färgträsnitt, Margaret Carlstedt (född 1934), signerat och daterat 1960, bildstorlek 50x41cm, gulnad passepartout,  Skickas med postpaket.

Tavla, färgträsnitt, Marg...

Figurin, tvättbjörn, Lomonosov, Ryssland 1900-talets andra hälft, stämpelmärkt i rött, höjd 11cm

Figurin, tvättbjörn, Lomo...

Armband, Bismarck, med två berlocker i form av bil och klot, längd 19cm, bredd 5mm, silver 830/1000 Vikt: 14,3 g

Armband, Bismarck, med två...

Hänge M, ca 8x12mm inklusive ögla, 18K Vikt: 0,2 g

Hänge M, ca 8x12mm inklusi...

2 mockaskedar, modell Dala, längd 10cm, Cesons, Göteborg, år 1971, 830/1000 silver Vikt: 19 g

Muminmugg, Kärlek, höjd 8cm, rosa, modellen utgavs första gången 1996 som nr 12 i serien, bruksskick, Arabia, porslin  Skickas med paket.

Muminmugg, Kärlek, höjd 8...

Muminmugg, Muminmamma, höjd 8cm, aprikos/orange, bruksskick, Arabia, porslin  Skickas med paket.

Muminmugg, Muminmamma, höj...

Hänge, silver 925/1000, vit sten, längd inkl. ögla 22,5 mm, bredd 14,5 mm, ALTON Falköping, sten utan anmärkning, fint skick  Vikt: 1,6 g

Hänge, silver 925/1000, vi...

2 Tavlor Lasse Åberg, repr...

Fickur, manuell, Ø50mm, boett-nr: C179599, liten sekundvisare, innerboett i silver, gravyr, bucklig, skadad urtavla, saknar upphängningsanordning, boett sitter löst, 800/1000 silver, bruttovikt: 81,2g Vikt: 0 g

Fickur, manuell, Ø50mm, bo...

Skål, Orrefors, Corona av Lars Hellsten, höjd ca 11,5cm, Ø19mm, repig, etikettmärkt, signerad.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål, Orrefors, Corona av ...

Mynt, 10kr, Plikten framför allt 1882 11 XI 1972, Gustaf VI Adolf Sveriges Konung, Ø32mm, silver 835/1000 Vikt: 18,3 g

Mynt, 10kr, Plikten framfö...

Mynt, 10kr, 1972, silver 835/1000 Vikt: 17,9 g

3 Ringar, skadad/stenar, Silver 925/1000  Vikt: 22 g